Laboratuvar

Laboratuvar

"Sağlık hizmetinde; güveni, saygınlığı ve hasta memnuniyetini sağlama" politikası ile hizmet sunmak için laboratuvarlarımızda en son teknolojik cihazları ve güncel metotları kullanmaktayız.

Özel Niğde Hayat Hastanesi  Klinik Laboratuvarları, Klinik Biyokimya, Klinik Mikrobiyoloji, Seroloji ve Hematoloji dallarında kendilerini sürekli yenileyen ve yeni gelişmeleri takip eden tecrübeli uzman doktorları ve personeli ile hizmet vermektedir. Bilgi, beceri ve tecrübelerimizi sizlere uluslararası standartlara eşdeğer şekilde, en kısa zamanda ve en doğru biçimde ulaştırmaktayız.

Klinik Laboratuvarımız; hastanemizin poliklinik, yatan hasta, acil servis ve yoğun bakım ünitelerinden hizmet alan hastalarımıza laboratuvarlarımız hizmet vermektedir.

Laboratuvarlarımız haftanın 7 günü, 24 saat hizmet vermektedir.

Mikrobiyoloji laboratuvarlarımızda idrar, dışkı ve kan numuneleri yapılmaktadır. Amaç; bakteri, mantar, küf, ve parazitler gibi hastalık etkenleri izole etmektir.

Hastanelerimizde, hasta başı testlerden, kan gazları ve glukoz testi online olarak hasta sonuçları ve internal kontrolleri doğrudan laboratuvar tarafından izlenmektedir.


Laboratuarlarımızda kullanılan cihaz ve donanımlarımız:

Biyokimya Cihazı   : KHB-ZY-1200 M

Hormon Cihazı       :BACKMAN COULTER ACESS 2 / BACKMAN COULTER DXI 600

Kan Sayımı            : HECO PLUS

Sedimatasyon        : ALİFAX 1

KoaGUlasyon        : MSI MT4C